Een eeuw aan licht, historie én vakmanschap: op 1 mei 2025 viert Edo Verlichting het bijzondere jubileum van 100 jaar actief zijn als familie van Tienen met verlichting in Mill. Wat begon als een winkel in huishoudelijke artikelen groeide in een eeuw uit tot een gespecialiseerd verlichtingsbedrijf met een grote regionale aantrekkingskracht.

Het was op 1 mei 1924 dat Wim van Tienen een winkel opende aan de Kerkstraat in Mill. Officieel werd het bedrijf pas op 1 mei 1925 bij de Kamer van Koophandel ingeschreven, maar vanaf het begin waren lampen al een belangrijk onderdeel van het assortiment. “Mijn opa verkocht als eerste in Mill lampen,” vertelt Edo van Tienen, de huidige eigenaar van Edo Verlichting. “Maar ook wasmachines, radio’s, scheerapparaten en televisies werden bij hun als eerste in Mill verkocht.”

In 1961 nam Edo’s vader Tien van Tienen het huidige pand aan de Schoolstraat over van de gezusters Slaats. Dit was destijds een winkel in tabak, sigaren, sigaretten en suikerwerk. Daar breidde Tien de winkel met huishoudelijke apparaten, wit- en bruingoed verder uit met onder andere grammofoonplaten en een installatiebedrijf. Er waren op een gegeven moment 13 werknemers en zij verzorgden elektro-installaties bij bijvoorbeeld vliegbasis Volkel, diverse mobilisatiecomplexen in de regio en bij particulieren.

In 1997 nam Edo het familiebedrijf over en koos bewust voor een duidelijke koers: verlichting werd het specialisme. “Ik had al ervaring in de verlichtingsbranche en besloot me daar volledig op te richten.” Dat bleek een gouden zet. Zijn winkel groeide uit tot een begrip in de regio, met klanten uit een straal van 45 kilometer – en soms nog verder dankzij de website.

Wat Edo Verlichting onderscheidt, is de persoonlijke service. Niet alleen worden lampen en alle bijbehorende accessoires en materialen verkocht, ze worden ook thuis opgehangen, aangesloten en afgestemd op de ruimte. “Soms weten mensen niet wat bij hun interieur past. Dan kom ik langs, kijk mee en nodig ze daarna uit in de winkel om mijn voorstel te presenteren,” vertelt Edo. “Met de opkomst van ledverlichting zijn de mogelijkheden enorm toegenomen. Er is nu voor elk interieur een passende en sfeervolle oplossing te vinden.”

Bij Edo is overigens ook een Dampshop te vinden. Hier vind je producten die te maken hebben met dampen of vapen, zoals e-sigaretten, e-liquids en accessoires. Het is een alternatief voor traditionele tabakswinkels en richt zich vooral op mensen die willen stoppen met roken of overstappen op een minder schadelijk alternatief.

Ondanks alle innovaties blijft de geschiedenis zichtbaar in de winkel. De originele voordeur uit 1961 is nog steeds in gebruik, net als twee toonbanken die al in de zaak van zijn opa stonden. Op de foto staat Edo achter dezelfde toonbank waar ook zijn opa en oma achter stonden in 1925.

In mei viert Edo Verlichting het 100-jarig jubileum met diverse acties en aanbiedingen. Meer informatie hierover is te vinden in de advertentie elders in deze krant, en op de website: www.edoverlichting.nl.