Ben je op zoek naar een creatieve en ambachtelijke hobby? Dan is onze hobby Fries houtsnijwerk iets voor jou! Dit eeuwenoude ambacht, dat zijn oorsprong vindt in Scandinavië en Fryslân, draait om het versieren van houten gebruiksvoorwerpen met de kerfsneetechniek.
Wat is Fries houtsnijwerk?
Fries houtsnijwerk kenmerkt zich door prachtige geometrische patronen zoals rozetten, sterren en vlechtfiguren. Traditioneel worden hiermee objecten zoals fotolijstjes, kistjes, tabaksdozen, sleutelrekjes en lepels versierd. Er wordt vaak gewerkt met lindehout vanwege de zachte structuur, maar ook andere houtsoorten zoals rozenhout, eikenhout en tropische houtsoorten zijn geschikt.
Met een klein scherp mesje en een beiteltje snijden we minutieuze patronen in het hout – een techniek die verrassend snel onder de knie te krijgen is. Het mooie? Je hebt er geen grote werkplaats voor nodig, slechts wat basisgereedschap en enthousiasme!
Wij zijn 10 maanden per jaar actief (maanden: juli-aug vakantie). Instromen is per direct mogelijk. De ervaring deskundige Ton Ederveen zal je begeleiden en je alle kneepjes van dit fascinerende vak leren. De hobby groep komen op donderdagavond (even weken) van 19.00 tot 21.00 uur bijeen. Er komen drie plekken beschikbaar, dus wees er snel bij!
Wil jij je creativiteit en precisie testen met deze bijzondere techniek? Meld je dan aan via Petra Kuppen van de ledenadministratie:
We hopen je binnenkort te verwelkomen bij onze houtsnijgroep!