Dit jaar is het 85 jaar geleden dat op 10 mei 1940 de Duitse troepen Nederland binnenvielen. Voor Mill betekende dit dat het dorp midden in de frontlinie kwam te liggen, nadat de Duitsers eerst bij verrassing de Maasbrug bij Gennep innamen en vervolgens met een pantsertrein de Peel-Raamstelling bij Mill doorbraken.
Deze doorbraak werd grotendeels te niet gedaan. Het duurde nog een volle dag voordat de Duitsers in Mill helemaal konden doorbreken.
Dit jubileum is voor de Stichting Sporen van de Oorlog reden om uitgebreid stil te staan bij deze gebeurtenis.
Naast de traditionele jaarlijkse dodenherdenking op 4 mei worden zowel in het weekend van 2 t/m 6 mei als in het weekend van 9 t/m 11 mei volop activiteiten georganiseerd.
In beide weekenden zal in de ontmoetingsruimte achter in de kerk een overzichtstentoonstelling te bezichtigen zijn, waar middels foto- en filmmateriaal een overzicht gegeven zal worden van de gevechtshandelingen in de begindagen van de oorlog. Ook het verdere verloop van de oorlog en de bevrijding zal in deze tentoonstelling belicht worden.
Op dinsdag 6 mei komen de gerenommeerde Canadian Kelowna’s Pipes and Drums and Dancers een optreden verzorgen bij de Kangaroo tank aan de Langenboomseweg om vervolgens naar het centrum van Mill te trekken, waar nog een 2e optreden wordt verzorgd.
Op zaterdag 10 mei is er volop militaire activiteit in het centrum van Mill. De re-enactmentgroep Garrison Artillery Volunteers komt met origineel materiaal uit de 2e wereldoorlog naar Mill. Ook de B-batterij van het Vuursteuncommando van het Nederlandse leger geeft acte de présence.
Beide groepen zullen ongeveer van 11.00 tot 16.00 uur te bewonderen zijn.
Van 14.00 tot 16.30 uur treedt de Thomson Bridge Band op; bij goed weer op de trappen van Myllesweerd, anders in de theaterzaal. Hun repertoire zal grotendeels bestaan uit muziek die in deze periode populair was.
Alle activiteiten zijn gratis te bezoeken.
Voldoende reden dus om deze 2 weekenden alvast in uw agenda aan te kruisen.